środa, 30 kwietnia 2014

DODATKI KAWOWE


Mała czarna, to nie tylko określenie na sukienkę, którą nota bene każda kobieta powinna mieć w swojej szafie, ale najbardziej popularna forma serwowanej na świecie kawy. Jednak nie zapominajmy o tym, że ile ludzi, tyle smaków, dlatego też nie każdy z nas będzie się ekscytował akurat taką kawą. A więc jakie dodatki są powszechnie stosowane przy spożywaniu kawy? 

Chyba na pierwszym miejscu większość ludzi wymieni mleko, śmietankę do kawy lub tzw. zabielacz do kawy. Ale są tacy, którzy nie wyobrażają sobie picia gorzkiej kawy, dlatego też na pewno wymienią cukier, który niewątpliwie jest jednym ze składników najczęściej dodawanym do kawy i mowa tu nie tylko o białym cukrze, ale i o brązowym, trzcinowym, a także z buraków cukrowych! Przypomnijmy, że cukier występuje nie tylko w postaci sypkiej, ale w kostkach czy kryształkach. 

zdjęcie: www.eradomianki.pl/media/przeglady/normal/nh0Y9Nq4UGtAwJGRGEMH.pngs

Jeśli serwowana jest jest bardzo mocna czarna kawa - np. espresso czy kawa po turecku - powinna do niej zostać podana szklanka zimnej wody. Istnieje wiele poglądów na to, czy ma być to woda gazowana czy też niegazowana, jednak najistotniejszy jest cel jej zaserwowania, służy ona bowiem do przepłukania ust podczas picia wyjątkowo intensywnej i mocnej kawy. 

Cóż jeszcze bywa podawane wraz z kawą? Oczywiście słodycze! W zależności od kraju w jakim przebywamy mogą to być cynamonowe bądź imbirowe ciasteczka (Wielka Brytania), kostki czekolady lub praliny (Belgia, Szwajcaria), trufle w czekoladzie, bezy, małe rożki lub po prostu kruche ciasteczka. Jednak prawdziwy kawosz z całej palety łakoci podawanych do kawy, na pewno wybrałby ziarana palonej kawy oblane czarną czekoladą! A na jaki dodatek do kawy wy się dzisiaj skusicie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz