piątek, 6 września 2013

ZAGUBIONY CZAS // DIE VERLORENE ZEITW ubiegłym roku dzięki zaproszeniu od Mateusza Damięckiego miałam przyjemność uczestniczyć w jedynym (!) w Polsce pokazie filmu "Zagubiony czas" w reż. Anna Justice. Z racji mojego zainteresowania okresem II wojny światowej, z tym większą chęcią i ciekawością wybrałam się na premierę. 

Film opowiada historię miłości między Tomaszem Limanowskim, polskim więźniem politycznym - w tej roli Mateusz Damięcki, a Hanną Silberstein, żydowską więźniarką (Alice Dwyer). Uczucie tak bliskie każdemu z nas rozkwita między bohaterami w dość nietypowym miejscu jakim jest obóz koncentracyjny Auschwitz, czyli tam gdzie wydawałoby się że na miłość nie ma już miejsca. Tomasz wraz z ukochaną organizuje ucieczkę obojga zakochanych z obozu zagłady. Niestety nie wszystko układa się po ich myśli i zostają rozdzieleni, jakby się wydawało już na zawsze .... Jednak Los lubi płatać figle... 

Jeśli zainteresowała Was ta historia, to zapraszam wszystkich do kupienia filmu, gdyż pomimo że nie był on wyświetlany w żadnym polskim kinie, a na świecie zebrał wiele pozytywnych recenzji, to jest już dostępny w naszym kraju (na pewno w Empiku) na DVD. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz