sobota, 13 kwietnia 2013

REGIONY UPRAWY KAWY


Kawa jest uprawiana na całym świecie, jednak patrząc jak na mapie położone są plantacje kawowców, łatwo zauważyć że w znacznej większości znajdują się one pomiędzy Zwrotnikiem Raka i Koziorożca. Ze względu na to, że w każdym rejonie, gdzie kawy są uprawiane, występują inne gleby oraz warunki klimatyczne, każda kawa ma inny smak, kwasowość i aromat. 

1. Ameryka Łacińska i Ameryka Południowa - kawy z tego regionu mają bardzo delikatny smak i aromat, ale jednocześnie posiadają wysoką kwasowość. Pijąc kawę z Ameryki Łacińskiej lub Ameryki Pd niejednokrotnie można wyczuć nuty orzechowe, kawowe lub czekoladowe. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kawą - zdecydowanie zacznij od kawy z tego regionu.

2. Afryka i Półwysep Arabski - to miejsce powszechnie uznawane za narodziny kawy. Kawy pochodzące z tego rejonu mają średnią kwasowość oraz średni lub intensywny smak. Degustując kawy, których ziarna pochodzą z Afryki i Półwyspu Arabskiego, bardzo często można wyczuć owocowe nuty. W kawach wyrastających na glebach w Kenii i Etiopii - dominuje smak cytrusów, a w tych z Arabii - owoce leśne, a nawet wino! 

3. Region Azji i Pacyfiku - kawy pochodzące z plantacji tutaj położonych, mają bardzo wyrazisty, często ziemisty smak, a polecane są głównie dla wytrawnych kawoszy.


www.papanicholas.com/guide/wherecoffeecomesfrom.aspx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz